افزایش فروش سایت

راه های افزایش فروش سایت چیست؟

افزایش فروش دغدغه ی هر کسی است که بیزینسی داشته باشد. هیچ فرقی نمی کند یک فروشگاه سنتی باشید که در شهر اجناس مختلفی می فروشد یا فروشگاه آنلاینی باشید که دغدغه ی افزایش فروش دارد. همه میخواهند که فروش خود را بیشتر کنند.

چگونه فروش سایت را بیشتر کنیم؟

برای افزایش فروش دو راه اصلی وجود دارد : به طور خیلی خلاصه : یکی اینکه نرخ تبدیل سایت خود را با ترفند های مارکتینگ مختلف افزایش دهید و راه دیگر این که ترافیک بیشتری دریافت کنید. هر دو راه در نهایت به افزایش فروش سایت شما منجر می شود.

افزایش فروش را از کدام راه کنیم؟

این یا آن؟ بیاید با هم بررسی کنیم. برای افزایش فروش سایت به هر دو روش چقدر زمان و هزینه نیاز است؟ و کدام روش بازدهی بهتری دارد؟

بهینه سازی محتوا و طراحی سایت

روش اول این است که وضعیت کنونی سایت خود را بهبود دهیم. تجربه کاربری و رابط کاربری سای تعیین می کند که کاربر چقدر می تواند با سایت تعامل مفید داشته باشد. از ملزومات فروش این است که کاربر بتواند به درستی با سایت کار کند و بتواند با آسودگی کامل با آن ارتباط بگیرد و از آن استفاده کند. این به خودی خود سبب راحتی فروش و در نتیجه افزایش فروش سایت می شود.

توصیه های افزایش فروش سایت

عوامل زیادی در داخل خود سایت هستند که رعایت کردن آنها سبب افزایش فروش سایت می شود. کارهای ساده ای که هزینه چندانی ندارند اما تاثیر قابل توجهی در بازدهی سایت دارند و افزایش کارایی و فروش سایت را به ارمغان می آورند. به چند نمونه از این توصیه های فروش در سایت می پردازیم

ساده باشید تا بفروشید

کاربر حوصله پیچیدگی های خرید را ندارد. انتخاب های چندگانه و چند مرحله ای می تواند مانع فروش شما شود. کار را ساده کنید. بگذارید سهولت در تمامی رابط کاربری شما دیده شود. اگر کاربر را سردرگم کنید باید قید فروش را بزنید.

رابط کاربری شما باید ساده و روان باشد و درگیری بسیار کمی برای کاربر ایجاد کند.این توصیه شاید یکی از مهمترین توصیه های افزایش فروش سایت است که در این مقاله از میهن سئو می خوانید.

رنگ های زننده فروش را کاهش می دهند

اگر دنبال افزایش فروش سایت هستید باید به رنگ ها اهمیت دهید. بسیاری از سایت های نوپا معمولا برنامه ای برای رنگ ها ندارند و بدون سلیقه از رنگ های تیز و زننده و درهم برهم استفاده می کنند که کاربر را آزرده می کند.

بعضی ها پا را از استفاده از رنگهای زننده و تیز فراتر می گذارند و به مرز حال به هم زن بودن وارد می شوند به صورتی که کاربر به خودش زحمت خواندن متن هم نمی دهد و بدون معطلی سایت را می بندد. داشتن رنگ های شناخته شده و سادگی در انتخاب و توجه به تناسب رنگی می تواند سبب افزایش رضایت کاربر و در نتیجه سبب افزایش فروش شود.

تکلیف خود را روشن کنید

بسیاری از سایت ها محصولات را برای فروش آماده می کنند و مشخصات را در سایت درج می کنند اما دکمه خرید آنها غیر فعال است ؛ به جای آن زیر محصول می نویسند تماس بگیرید. این کار کاملا اشتباه است. به دو دلیل :

دلیل اول :

اگر سایت های دیگر ساده تر باشند ، برنده اند

شخصی که به سایت شما سر می زند احتمالا به سایت های دیگر هم سر زده است و آن ها را بررسی کرده است ؛ اگر آنها ساده تر باشند و طراحی و سادگی داشته باشند و درکنار آن روش خرید مناسبی را ارائه دهند ، انتخاب اول مشتری خواهند بود ؛

حتی اگر قیمت فروش آن بیشتر از شما باشد

حتما شما هم تاحال شده که بخواهید کالایی را بخرید و ترجیح بدهید بجای خرید از سایت های بی کیفیت که حتی قیمت های ارزان تری دارند ، از دیجی کالا خرید کنید. این معجزه ی سادگی و راحتی است. مشتری باید خیالش راحت باشد.

افزایش فروش سایت

دلیل دوم :

فقط کالاهای خاصی هستند که خریدار به خودش زحمت تماس دادن و پیگیری موجود بودن کالا را می دهد. مثل ماشین آلات مهندسی ، برخی تجهیزات پزشکی و سایر کالاهای تخصصی و با میانگین قیمت بالا ، اگر سایت شما افزودن به سبد خرید داشته باشد خریدار ترجیح می دهد از راه ساده تری برای ثبت سفارش استفاده کند.

شماره تماس ، عامل واقعی افزایش فروش

این قضیه که نباید برای فروش هر کالا در سایت ، از بازدید کننده بخواهید تماس بگیرد اشتباه است ؛ اما این که کلا شماره تماس نداشته باشید هم اشتباه است. داشتن شماره تلفن ثابت و شماره تلفن همراه در سایت سبب افزایش اعتماد و فروش می شود. شماره تماس نشان می دهد کسی از این سایت پشتیبانی می کند و فعالیت آن بی حساب و کتاب نیست.

افزایش فروش سایت عوامل نسبتا ساده ای دارد. با رعایت کردن آنها می توانید فروش خود را چند برابر کنید

افزایش فروش سایت : روش دوم

ترافیک سایت خود را بیشتر کنید

این موضوع نیاز به توضیح زیادی ندارد. فروشگاهی که در نقطه ی پر عبور و مرور شهر قرار دارد شانس بیشتری برای فروش دارد تا آن دکان کوچکی که در گوشه و کنار یک کوچه بنا شده است. حتی اگر دکان قیمت های ارزان تری داشته باشد ، فروشگاه شانس بیشتری برای فروش دارد.

راه های افزایش بازدید سایت :

افزایش فروش سایت با تولید محتوا

کاربران سوالات خود را از گوگل می پرسند. با تولید محتوا می توانید بازدید سایت خود را بیشتر کنید و در نتیجه فروش سایت هم بیشتر می شود.

افزایش فروش سایت با سئوی سایت

سئو مجموعه فرایند هایی است که سایت شما در موتور های جستجو به نمایش در می آورد و کاربران هدفمند را به سمت سایت شما می آورد. با استفاده از سئو می توانید ترافیک هدفنمدی را برای سایت خود بدست آورید و به این ترتیب ، افزایش فروش محصولات را برای سایت خود رقم بزنید.

دیگر مطالب مرتبط با سئو و بهینه سازی سایت
رتبه بندی الکسا Alexa Rank چیست؟

رتبه بندی الکسا محبوبیت یک سایت را زا نظر تعداد و روند مراجعه بازدید کننده نشان می دهد. از دیدگاه مشاهده »

سئو تکنیکال (سئو فنی) چیست؟

سئو تکنیکال سایت ، مجموعه ای از اقدامات تکنیکال مورد استفاده توسط کارشناسان جستجوگرها برای بهینه سازی یک وب سایت مشاهده »

چک لیست سئو

یکی از چیزهایی است که کمک خواهد کرد که شما با موفقیت آماده جستجوگرها چک لیست سئو سایت و اطمینان مشاهده »

قبل از تبادل لینک این مطلب را بخوانید

سیستم تبادل لینک جدید مورد تایید گوگل سیستمی می باشد که در آن نمایش لینک به سایت های دیگربرای کاربران مشاهده »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.