گوگل پنالتی (Google- penalty) چیست و چه تاثیراتی بر سئو دارد؟

پس از آپدیت‌های اخیر گوگل، تعداد زیادی از وب مستر ها شاهد کاهش ناگهانی رتبه کیــوردها‌ی خود بوده‌اند. این کاهش ممکن است دلایل زیادی داشته باشد، اما چیزی که برای وب مستر ها اهمیت دارد این است که بدانند آیا تحت تاثیر مجازات‌های گوگل قرار گرفته‌اند یا خیر؟ و در صورتی که جواب مثبت باشد، روندی که از آن پس باید برای سئو به کار ببرند بسیار دشوار خواهد شد و بازیابی وبسایت نیز بعد از این تاثیرات منفی کار راحتی نخواهد بود.

از آنجایی بیشتر وب مسترها دقیقا نمیدانند، گوگل- پنالتی چست و چه تاثیراتی دارد این مطلب می‌تواند کمک خوبی باشد.
گوگل- پنالتی چیست؟
عبارتیست در توضیح این موضوع که گوگل میتواند رتبه وبسایت شما را توسط اعمال چند مجازات کاهش دهد، همینطور میتواند کلا وبسایتتان را از لیست نتایج SERP خود خارج سازد.

در ادامه هر دو این تاثیرات که منجر به کاهش در رتبه‌ی وبسایت میشود را مورد برسی قرار میدهیم.

مجازات در سطح کیــورد:

منفی شدن شماره کیـورد یکی از چندین مجازاتیست که گوگل به کار میبرد. بر این اساس رتبه های شما در موتور جستجوگر 30، 40، یا حتی 90، رتبه کاهش خواهد یافت. برای مثال اگر مجازات 40- دریافت کرده باشید، کیـوردی که رتبه ای حدود 14 داشته، تحت تاثیر این پنالتی به رتبه 54 کاهش پیدا خواهد کرد و به همین ترتیب این روند برای بقیه کیـوردها ادامه خواهد داشت. همچنین اگر از راهنمایی های خود گوگل به طور صحیح پیروی نکرده باشید، ممکن است گوگل وبسایت شما را به کلی از فهرست نتایج SERP خود خارج سازد و بهتر است بدانید که این مورد بر روند سئو شما تاثیر بسیار بدی خواهد گذاشت.

مجازات در سطح دامنه:

نوع دیگر از مجازات‌های گوگل در سطح دامنه اعمال میشود. میتوان گفت این مورد خطرناکترین مجازات گوگل می‌باشد. احتمال بازیابی وبسایت پس از تغییرات منفی ایجاد شده توسط آن حتی 1% هم نخواهد بود. در این مجازات، گوگل وبسایت را تحریم کرده و آن را به کلی از فهرست حافظه و نیز نتایج جستجوی خود حذف میکند. اگر میخواهید مطمئن شوید که مورد هدف این نوع مجازات قرار گرفته اید یا نه، کافیست وبسایت خود را در گوگل با دو روش اسم آن و نیز سایت آن: yourwebsitename.com، جستجو کنید، اگر وبسایتتان در نتایج جستجو، نمایش داده نشد، صد در صد تحت تاثیر مجازات درسطح دامنه قرار گرفته اید. بازیابی پس از این مجازات غیر ممکن بوده و تنها راه این است که وبسایت جدیدی ساخته و به طور صحیح نکات سئو را برای آن به کار ببرید.

دو مورد ذکر شده جزو عمده‌ترین مجازات‌هایی است که گوگل بر روی وبسایت‌ها و بلاگ‌های متخلف اعمال میکند. وب مستر‌ها برای در امان ماندن از این مجازات‌ها می‌بایست از راهنمایی‌های خود گوگل در زمینه سئو پیروی کنند. در غیر اینصورت تاثیرات منفی زیادی خواهند دید و این امکان همیشه وجود خواهد داشت که گوگل در هر آپدیت الگوریتم‌های خود مانند پنگوئن، پاندا یا هر الگوریتم دیگری، کار آنها را خراب کند

دیگر مطالب مرتبط با سئو و بهینه سازی سایت
چک لیست سئو

یکی از چیزهایی است که کمک خواهد کرد که شما با موفقیت آماده جستجوگرها چک لیست سئو سایت و اطمینان مشاهده »

رتبه بندی الکسا Alexa Rank چیست؟

رتبه بندی الکسا محبوبیت یک سایت را زا نظر تعداد و روند مراجعه بازدید کننده نشان می دهد. از دیدگاه مشاهده »

سئو داخلی چیست؟ آموزش سئو داخلی

سئو داخلی ، همچنین به عنوان شناخته شده در صفحه جستجوگرها ، یک سری از فعالیت های است که افزایش مشاهده »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *