7 نکته برای انتخاب یک مشاور حرفه‌ ای در زمینه سئو

لیست زیر شما را در انتخاب یک شرکت مشاور خوب برای برنامه‌های بهینه سازی سایت ( سئو ) به شما کمک میکند.

1. از آژانس‌ها و کمپانیهایی که کسب بالاترین رتبه را تضمین میکنند دوری کنید.

اگر به اندازه کافی در کار تجارت بوده‌اید میدانید که ضمانت کمی در زمینه سئو وجود دارد.هیچ کمپانی نمیتواند تضمین کننده بالاترین رتبه در گوگل، یاهو، MSN، یا هر موتور جستجوگر دیگری باشد.
در واقع آژانس‌های مشاور فقط میتوانند تضمین کنند که شما توانایی تولید ترافیک توسط راهکارهای دیگر پرداخت، مثل پرداخت به ازای هر کلیک (pay-per-click) یا گنجایش پرداخت(paid inclusion) را کسب خواهید کرد، اما توسط بهینه سازی موتور جستجوگر هرگز تضمینی وجود ندارد.

2. راجع به، انتظارات واقعی در عملکرد نهایی، تحقیق کنید.

انتظار دیدن نتیجه و عملکردی ویژه در یک تاریخ معین، را نداشته باشید. اما در مورد نتایج اکانت‌ها و سایتهای قبلی که در سطح رقابت مشابهی با وبسایت شما بوده‌اند یا ابعادی مشابه داشتند تحقیق کنید.

3. از مشاورتان بپرسید برای اجرای برنامه‌های سئو چه نقشه هایی دارد.

اگر پاسخ معقولانه و کاملی دریافت نکردید یا عباراتی مثل “مطمئن باشید ما رازهای سئو را میدانیم” شنیدید، حتما کمپانی دیگری را انتخاب کنید. شرکتهای سئو برای کسب بهترین نتیجه باید متدولوژی متفاوتی داشته باشند. به هر حال اگر شرکت نتواند روش خود را توضیح دهد، پس نمیداند سئو چگونه کار میکند یا احتمالا کاری که انجام میدهد خوب و مفید از آب در نخواهد آمد(که دراین صورت بعدا تاثیرات منفی‌اش را میبینید).

4. در مورد سوابق کمپانی تحقیق کنید و در صورت امکان با مشتریان فعلیشان تماس بگیرید.

با این کار شما به یک پروژه موفق رجوع خواهید کرد، علاوه بر آن، احتمالا چیزهای زیادی، راجع به تعاملات روزانه‌ای که در پشت صحنه اتفاق می‌افتد، یاد خواهید گرفت.

5. اطمینان حاصل کنید که همه اکانت‌ها، دامنه‌ها، مطالب، گرافیک‌ها و دیگر چیزهایی که برای ارتقای وبسایتتان استفاده شده مال خوتان باشد.

اگر مشاور شما در وبسایتتان، مطالبی، کلیپهای تصویری، سایتها و بلاگهای کوچکی، قرار داده‌است باید مطمئن شوید همه آنها قانونا توسط خودتان ساخته شده باشد. مثلا فرض کنید بفهمید نیمی از دامنه‌های مورد استفاده در استراتژی‌های سئو مریوط به اکانت شما،مال خودتان نیست در اینصورت واقعا اوضاع به هم میریزد پس حتما این مورد را در قرار داد ذکر کنید.

6. از کمپانی مشاورتان بخواهید گزارشهای نمونه به شما تحویل دهند.

حداقل میزان و همینطور تعداد گزارشهایی که میخواهید کمپانی مشاور به شما تحویل دهد را از قبل تعیین کنید.برای مثال تحویل دادن گزارشی یک صفحه‌‌ای هر شش ماه یکبار زیاد قابل قبول نیست.شما باید میزان مخارج، مراحل سود‌ دهی، الگوهای ترافیک و نیز آنالیزهای انحصاری، (که همه توسط یک انسان کنار هم آورده شده باشد) مربوط به برنامه‌های سئو خود را بدانید.

7. شما چیزی را کسب میکنید که بهایش را پرداخته باشید.

هر دو بهینه سازی و بازاریابی موتور جستجوگر (SEO/SEM) بسیار زمان‌بر هستند. مشاور شما باید وقت و منابع زیادی، برای آگاهی از پیشرفتهای جدید، اخبار علمی، تحقیقات علمی و چیزهایی از این قبیل، صرف کند. اگر در حال مذاکره برای بستن یک قرارداد هستید فکر خوبی است که ابتدا کمی در مورد ساعت کاری کمپانی تحقیق کنید تا بفهمید چه مدت زمانی برای اکانت شما صرف خواهد شد. اگر شرکتی ساعت کاری مشخصی ندارد پس میزان پولی را که قرار است ماهیانه بپردازیدتعیین کنید.

دیگر مطالب مرتبط با سئو و بهینه سازی سایت
سئو داخلی چیست؟ آموزش سئو داخلی

سئو داخلی ، همچنین به عنوان شناخته شده در صفحه جستجوگرها ، یک سری از فعالیت های است که افزایش مشاهده »

کاهش رتبه الکسا

قبل از اینکه ما به شما بگویم در مورد روش های کاهش رتبه الکسا لازم است برای تعیین امتیاز از مشاهده »

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی ، راهکار جدیدی در بازاریابی آنلاین امروز ، شبکه های اجتماعی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مشاهده »

7 نكته براي بهینه سازی سایت (سئو) در طراحي سايت

يكي از زواياي پر رقابت در ساخت سايت پياده سازي مناسب براي طراحي سايت ، سئو ميباشد. از يك سو، مشاهده »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.