تهیه محتوای کاربر پسند

دیده شدن وب سایت شما در اینترنت هرگز کار ساده ای نیست. مانند تنظیم کردن یک کار ظریف در یک خیابان پر جمعیت که عابران با ضربات و تکان های دیوانه وار خود توجه شما به کارتان را مخدوش می کنند. در واقع شما باید در مورد موضوع انتخابی خود یک متخصص کامل باشید.

اما چطور می خواهید به اندازه کافی توجه افراد را به وب سایت تان جلب نمایید؟ پاسخ کاملاً واضح است؛ پیدا کردن تعادل بین محتوای مفید، خوانا و کاربرپسند با سئو.

بسیار ضروری است که از ربات های گوگل و یا Bing مطمئن شوید – در نتیجه از خوانندگان خود اطمینان حاصل فرمایید که می توانند به راحتی وب سایت شما و یا وبلاگ تان را در اینترنت پیدا کنند. دانستن چند ترفند به شما در بالا بردن رنکینگ وب سایت تان بدون به خطر انداختن دانش تخصصی تان کمک می نماید.
حچم بالایی از لغات و عباراتی که شما فکر می کنید افراد به دنبال آن هستند اما ابزارهای قابل اعتمادی مانند Google Adwords هستند که می توانید از آنها برای انتخاب بهترین کلمه کلیدی کمک بگیرید.

البته باید میزان رقابت در هر یک از کلمات کلیدی را نیز در نظر بگیرید. مثلاً به جای استفاده از عباراتی مانند “آژانس هواپیمایی” باید شرایط اختصاصی تری را مانند “متخصص سفرهای لوکس ایتالیایی” برای فروش بیشتر خدمات تخصصی تان در نظر بگیرید.
استفاده بجا و با دقت از کلمات کلیدی در محتوا

موتور جستجو نه تنها به بررسی و تجزیه و تحلیل این موضوع می پردازد که شما از چه کلمات کلیدی استفاده کرده اید، بلکه به بررسی محل قرار گرفتن آن کلمات و عبارات کلیدی خواهد پرداخت. قرار گرفتن کلمات کلیدی در عنوان و جملهء اول کاملاً شروع مناسبی خواهد بود. روزنامه های بسیاری هستند که سرفصل ها و تیترهای سنگین خود را برای قرار گرفتن نسخه های مطالب در وب سایت ها بر اساس قوانین سئو و کاربرپسند تغییر می دهند.

باید چگالی درست کلمات کلیدی در محتوای وب سایت خود را پیدا کنید – در صورت انباشتن “کلمات کلیدی” در محتوای وب سایت، از طرف موتورهای جستجو جریمه خواهید شد و انگیزهء خوانندگان و مخاطبین خود را از بین خواهید برد!

“مکان های مخفی” برای قرار دادن کلمات کلیدی مانند متا تگ ها و شرح تصاویر را فراموش نکنید.

چگونگی ایجاد سئو در وب سایت با تهیه محتوای کاربرپسند

انتخاب کلمات کلیدی

کلمات کلیدی مهم ترین بخش سئو می باشد؛ بنابراین باید دربارهء آنها قبل از شروع تهیه محتوا کاملاً فکر کنید. این امر در ابتدا می تواند سخت و پر فشار به نظر برسد.
مطالب قابل درک و خواندن

و در همین مضمون، باید مطمئن باشید مطالب شما به راحتی قابل دیدن و خواندن می باشد. مطالب خود را به پاراگراف های کوچک تر تقسیم کنید و در آن از تصاویر مرتبط و تاثیرگذار نیز استفاده کنید. ارائه لیست نیز ایده خوبی می تواند باشد – همچنین راهی برای تکرار کلمات کلیدی در متن آن هم بدون جلب توجه خوانندگان باید بیابید. در نهایت از جملات کوتاه استفاده کرده و مقداری فضای خالی و سفید نیز در وب سایت قرار دهید.
در مورد موضوعات مطالب متخصص باشید

فرض کنید کاربران به دنبال “راهنمای سفر ادینبورگ” و یا “دستورالعمل یک کریسمس آسان” هستند. اگر در وب سایت شما چندین مقاله در مورد همین موضوع وجود دارد، پس از آن موتور جستجو فرض را بر این خواهد داشت که در مورد آنچه نوشته اید کاملاً آگاه هستید. انتخاب یک موضوع هدفمند در وب سایت که در مورد آن تجربه و تخصص دارید، به شما کمک زیادی در قرار گرفتن وب سایت تان در صفحهء اول نتایج موتور جستجو کمک زیادی خواهد کرد.
انتخاب عاقلانهء لینک ها

این موضوع فقط در مورد آنچه باید بنویسید نیست، بلکه استفادهء هوشمندانه از لینک ها به صعود رتبه بندی وب سایت شما در نتایج موتور جستجو کمک زیادی خواهد کرد – اگر صفحات دیگر وب سایت شما دارای اطلاعات مرتبط و یا دارای مطالب مشابه از قبل باشد، بنابراین می توانید با آنها نیز لینک ایجاد نمایید. اما به خاطر داشته باشید که در این کار زیاده روی نکنید!
استفاده از ابزارهای رایگان

از امکانات ابزارهای رایگان مانند Google Analytics استفاده نمایید. زیرا توسط این ابزار می توانید منشع ترافیک وب سایت خود را بررسی و ارزیابی کرده و دیگر جنبه هایی که نیاز به کار بیشتری دارند شناسایی نمایید. برای وبلاگ نویسان، WordPress و دیگر plug-ins های مختلف که می توانند به شما در انتخاب بهترین ها کمک کنند، کلمات کلیدی و عناوین خود را ارسال نمایید. در اینجا ۲۰ نمونه از بهترین های WordPress SEO plug-ins به شما معرفی شده است.

برای مخاطبان خود بنویسید

“محتوا همه چیز است” ممکن است دیگر یک جمله کلیشه ای برای شما باشد اما اساساً مفهوم درستی دارد. تکنیک های سئو باعث جذب خواننده در وب سایت ها می شود اما نوشتن محتوای مناسب آنها را در وب سایت نگه خواهد داشت.

اجازه ندهید که متن شما با کلمات کلیدی بیش از حد پر شود و نکتهء اصلی در آن گم شود. ارائه اطلاعات مفید و آموزنده در وب سایت و یا یک وبلاگ با مطالب مناسب بهترین راه برای بازگشت خوانندگان شما به وب سایت تان می باشد.

به مخاطبین خود فکر کنید. آیا فکر می کنید به اندازه کافی علاقمند به محتوای سایت شما هستند؟ آیا می توانند به سرعت هر چه تمامتر به چکیده ای از مطالب مورد نظرشان در وب سایت شما دست یابند؟
استفاده از کلاه های رنگی مناسب!

تکنیک های سئو گاهی اوقات با نام های “کلاه سفید” و یا “کلاه سیاه” خطاب می شوند. موتورهای جستجو تکنیک های “کلاه سفید” سئو را به عنوان تکنیک های مشروع بهینه سازی وب سایت در نظر گرفته و به کاربران برای پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز شان کمک می نماید. “کلاه سیاه” ها اشاره به تکنیک هایی در سئو مانند استفاده از متنهای پنهان و یا وب سایت های جداگانه برای فریب دادن موتور جستجو می باشد.

این تکنیک ها ممکن است در کوتاه مدت کار کند اما در نهایت منجر به مسدود شدن وب سایت شما در گوگل خواهد شد – قطعاً این تکنیک استراتژی خوبی نخواهد بود!

دیگر مطالب مرتبط با سئو و بهینه سازی سایت
افزایش رتبه سایت

راهکار های افزایش رتبه سایت چیست؟ روش های زیادی برای بهبود رتبه بندی یک سایت در گوگل وجود دارد و مشاهده »

سئو داخلی چیست؟ آموزش سئو داخلی

سئو داخلی ، همچنین به عنوان شناخته شده در صفحه جستجوگرها ، یک سری از فعالیت های است که افزایش مشاهده »

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی ، راهکار جدیدی در بازاریابی آنلاین امروز ، شبکه های اجتماعی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مشاهده »

سئو خارجی چیست؟ آموزش سئو خارجی

سئو خارجی و یا سئو آف پیج اشاره به اقداماتی که به طور مستقیم در سایت خود رخ نمی دهد. مشاهده »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.