الگوریتم رتبه بندی گوگل از سال 2010 تا کنون

در آبریل ۲۰۱۰ گوگل رسما (از طریق وبلاگ رسمی خود) اعلام نمود که از این پس مهمترین معیار رتبه بندی نتایج جستجو سرعت سایت ها،محتوا مناسب ، رابطه کابری و ماندگار اعضا در سایت و عدم کپی پیست و رعایت حق کپی می باشد. و حالا در سال ۲۰۱۲ این موضوع با الگورتیم جدید گوگل به نام پاندا به حقیقت پیوست که هم اکنون بسیاری از سایت ها به دلیل دچار بلوک و کاهش رتبه شدند .

پیش از این فاکتور های قدمت سایت و چگالی کلمه و بالاخره پیج رنک سایت مهمترین عوامل در رتبه بندی نتایج جستجو بود.

اما گوگل اعتقاد دارد باید به هزینه ای که کاربر برای پیدا کردن نتایج جستجو ی خود می پردازد نیز توجه داشت و ما حق نداریم کاربر را به سایتی رهنمون شویم که مدت زیادی تنها طول می کشد که لود آن به پایان برسدو همچین قانونین کپی رایت را رعایت نمی کند.
محتوا اختصاصی

محتوا قوی و اختصاصی با کیفیت بالا میتواند شما را در سریع ترین زمان به نتایج اول گوگل برساند و همچنین محتوا که جذاب باشد ، ماندگاری کاربران را در سایت بیشتر و همچنین مطلب شما بیشتر مورد پسند دیگران قرار میگیرد و بنابراین سایت شما از نظر گوگل پاندا خوشمزه ترین سایت محسوب می شود و در نتیجه رتبه بالاتری نصیب سایت شما می شود.
توجه به طراحی و زیبایی سایت

گاهی یک سایت مطالب خوبی دارد اما بازدیدکنندگان در آن دوام نیاورده و ناخودآگاه سایت را سریع تر از معمول ترک می کنند، چنین سایت هایی معمولا از رنگ های نامناسب در طراحی بهره برده اند، به عنوان مثال سایت هایی که زمینه ی مشکیداشته و نوشته هایشان سفید رنگ است، آیا می دانید خستگی چشم بازدیدکننده یکی از عوامل ترک سایت است؟
سرعت سایت

اینکه گوگل از چه طریق سرعت سایتها را محاسبه می کند مطلب دقیقی ذکر نشده است اما ادعا شده است که گوگل از سرورهای مختلف بدین منظور استفاده می کند و به نتایج حاصل از یک یا دو سرور اکتفا نمی کند.
سرعت سایت یا Site Speed. این مورد بیانگر چگونگی پاسخ یک وب سایت به درخواست های فرستاده شده از سمت کاربر است.پس اگر در پی بدست آوردن رتبه های بالای نتایج جستجو در گوگل هستید قبل از هر چیز در پی یک هاستینگ سرعت بالا و بعد از آن یه نرم افزار پرسرعت باشید.
این احتمال می رود که سرعت در آینده فاکتور جدید گوگل در پیج رنک صفحات باشد.

دیگر مطالب مرتبط با سئو و بهینه سازی سایت
افزایش ترافیک توسط (inbound link)

برای بهینه کردن سایت خود برای موتورهای جستجوگر زمان لازم برای تفکر استراتژی لینکهای وارده به سایتتان به تفکر از مشاهده »

کاهش رتبه الکسا

قبل از اینکه ما به شما بگویم در مورد روش های کاهش رتبه الکسا لازم است برای تعیین امتیاز از مشاهده »

قبل از تبادل لینک این مطلب را بخوانید

سیستم تبادل لینک جدید مورد تایید گوگل سیستمی می باشد که در آن نمایش لینک به سایت های دیگربرای کاربران مشاهده »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.