7 نكته براي بهینه سازی سایت (سئو) در طراحي سايت

يكي از زواياي پر رقابت در ساخت سايت پياده سازي مناسب براي طراحي سايت ، سئو ميباشد. از يك سو، هدف، ساختن وبسايتي است كه بازديدكنندگان را متعجب سازد، و از سوي ديگر، بايد مطمئن شد بهينه سازي سايت به درستي صورت گيرد. در سايتهاي بزرگ هميشه نمي‌توان بهينه سازي را روي تك تك صفحات انجام داد، بنابراين لازم است تعادل بين اين دو مورد به درستي برقرار شود.

نكته 1: ظاهر راساده نگه داريد
مطمئن شويد لينكهاي راهنما توسط موتورهاي جستجو قابل دنبال كردن باشد. ظاهر را ساده و واضح نگه داريد اما با طراحي آن را تكميل كنيد. اگر چه ممكن است ظاهر پيچيده براي جذب موتورهاي جستجو كارساز افتد اما در نهايت بازديدكنندگان را فراري خواهد داد.

نكته 2: متن را با استفاده از CSS دستكاري كنيد
يكي از بزرگترين موضوعاتي كه طراحان وب با آن روبرو هستند استفاده از متن ساده(مانند تگ h1) است در حالي كه متن گرافيكي خيلي جالبتر و پر طرفدارتر است. براي اينكه متن ساده طوري به نظر برسد كه موتورهاي جستجو مطلب را انتخاب كنند ميتوان از CSS استفاده كرد. البته هيچگاه به خوبي متن گرافيكي نخواهد شد، اما در هر صورت بهبود بزرگي در متن ساده محسوب ميشود.

نكته 3: روي عكسها از Alt استفاده كنيد
اگر سايت پر از عكس است و به متن احتياج دارد، استفاده ازAlt بهترين راه حل ميباشد و اگر به طور صحيح انجام شود ميتواند يك سايت پر از عكس را به سايتي پر از متن تبديل كند.
بازديدكنندگان، براي ديدن متن نوشته شده بايد موس را روي عكس قرار دهند. متن نمايش داده شده براي موتورهاي جستجو قابل خزيدن بوده و به چشم مطلب واقعي به آن نگاه ميكنند.

نكته4: فونت‌هايبود و آنرا به عنوان مطلب واقعي ميبينند.ايد روي عكس كليك كرد و از ديد موتورهاي جستجو، متن قابل مختلف را امتحان كنيد

فونت‌هاي زيادي وجود دارند كه شبيه به متن‌هاي گرافيكي ميباشند اما در واقع همان متن‌هاي عادي هستند. يعني موتورهاي جستجو خواهند توانست متن را بخوانند. ي ميباشندزيادي سعي كنيد فونت‌هاي مختلف را امتحان كنيد، ميتوانيد پكـهاي فونت خريداري كنيد. اينكار به شما امكان ميدهد از تصاوير كمتري استفاده كنيد و طراحي خود را ساده‌تر نگه داريد.

نكته 5: به فكر نمايش سايت در موبايل هم باشيد
بيشتر افراد از موبايل براي گشت و گزار در دنياي اينترنت استفاده ميكنند. به همين دليل مهم است سايت را به گونه اي بسازيد كه روي موبايل هم درست نمايش داده شود. علاوه بر ساختن چنين سايتي، لازم است آنرا روي دستگاه‌ها و پلتفرم‌هاي ديگر تست كنيد ببينيد روي همه به طور صحيح نمايش داده ميشود.

نكته 6: طراحي، خوب است اما طولاني شدن زمان لود خيلي بد است
طراحي پيچيده زمان لود شدن صفحه را زياد ميكند. اگر چنين اتفاقي افتاد سعي كنيد تا حد امكان دانلودها را كاهش دهيد. چيزهاي زيادي ميتواند روي مدت زمان لود شدن صفحه تاثير داشته باشد، از دانلود فونت هاي اضافه گرفته تا پلاگين هاي سئو و عكسهاي با رزولوشن بالا و اسكريپت ها.

نكته 7: توجه مخاطبان مهم ترين اصل است
يك طراحي خوب برتريهاي زيادي براي سايت به ارمغان مي‌آورد. با اين حال تنها چيزي كه اهميت بيشتري دارد توجه، نظر و بحث بازديدكنندگان در مورد آن است.
طراحي‌هاي مختلف را امتحان كنيد و ببينيد كدام يك بيشتر مورد توجه واقع شده و صحبت راجع به آن بيشتر است، حال بر مبناي تعداد ايميل هاي وارد شده در سايت، يا تعداد اشتراك گذاري در شبكه هاي اجتماعي يا موارد ديگر.

در آخر بايد گفت يافتن تعادلي بين بهينه سازي و طراحي خوب، كار راحتي نيست، ممكن است لازم شود دفعات زيادي به جلو يا عقب برگرديد تا بتوانيد همه مشكلات فني را حل كنيد و نيز ممكن است همه طراحي درگير شود، اما در كل اين نكات ميتوانند به برنده شدن شما

دیگر مطالب مرتبط با سئو و بهینه سازی سایت
سئو خارجی چیست؟ آموزش سئو خارجی

سئو خارجی و یا سئو آف پیج اشاره به اقداماتی که به طور مستقیم در سایت خود رخ نمی دهد. مشاهده »

قبل از تبادل لینک این مطلب را بخوانید

سیستم تبادل لینک جدید مورد تایید گوگل سیستمی می باشد که در آن نمایش لینک به سایت های دیگربرای کاربران مشاهده »

سئو تکنیکال (سئو فنی) چیست؟

سئو تکنیکال سایت ، مجموعه ای از اقدامات تکنیکال مورد استفاده توسط کارشناسان جستجوگرها برای بهینه سازی یک وب سایت مشاهده »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.