فاکتورهای رتبه بندی گوگل بخش اول

برای رتبه بندی سایت ها گوگل تقریبا از ۲۰۰ فاکتور در الگوریتم هایش استفاده می‌کند. در ادامه سعی کرده‌ایم لیست کاملی از این فاکتورها ارائه دهیم. از این موارد برخی اثبات شده اند در حالی که بحث در مورد برخی دیگر هنوز ادامه داشته و برخی نیز برآمده از مشاهدات افراد خبره در زمینه سئو می‌باشد.

در بخش نخست,‌ لیستی از فاکتورهای مربوط به دامنه را در اختیار شما قرار می‌دهیم.
بخش اول: فاکتورهای مربوط به دامنه

فاکتورهای مربوط به دامنه سایت

۱. عمر دامنه: طبق گفته‌ی Matt Cutts تفاوت بین دامنه ای با عمر ۶ ماه و دامنه ای با عمر ۱سال اصلا زیاد نیست.
به عبارت دیگر, گوگل عمر دامنه را در نظر میگیرد… اما این مورد اهمیت زیادی ندارد.

۲. کیوردهای درون دامنه: هرچند اهمیت گذشته را ندارد, اما آوردن کیورد در دامنه به صورت یک سیگنال ارتباطی عمل می‌کند. به هر حال گوگل به کیوردهای درون دامنه توجه می‌کند.

۳. کیورد در اولین کلمه‌ی دامنه: مشاوران می گویند سایت هایی که دامنه‌ی آن‌ها با کیوردهای در نظر گرفته شده آغاز شود نسبت به سایت هایی که از کیورد در دامنه خود استفاده نمی‌کنند و یا سایت‌هایی که از کیوردها در میانه یا انتهای دامنه خود استفاده می‌کنند, رتبه بهتری دارند:

رتبه بندی

۴. طول دامنه ثبت شده: معمولا هزینه دامنه‌های با ارزش) قانونی ) برای چند سال, از پیش پرداخت می‌شود. در حالی که اغلب دامنه های غیر قانونی بیش از یک سال استفاده نمی‌شوند. بنابراین تاریخ انقضای یک دامنه می‌تواند فاکتور خوبی برای پیش بینی قانونی بودن بک دامنه باشد.

۵. کیوردها در نام زیر دامنه(Subdomain): مشاوران معتقدند کیوردهایی که در زیردامنه قرار دارند رتبه سایت را بالا می‌برند:

۶. تاریخچه دامنه:گوگل, تاریخچه سایت‌هایی که مالکیت دامنه‌ی آن‌ها چندین بار تغییر کرده و یا چندین بار دراپ شده باشند را ریست می‌کند. همچنین لینک های اشاره شده به آنها را برای امتیازدهی در نظر نمی‌گیرد.

فاکتور رتبه بندی

۷. دامنه های منطبق: برای سایت های با کیفیت, دامنه‌های منطبق(Match Domains) برتری محسوب می‌شود. اما این موضوع برای سایت های بی کیفیت صادق نیست. این نوع سایت ها نسبت به آپدیت دامنه های منطبق, آسیب پذیر خواهند بود.

۸. WhoIs خصوصی و عمومی: اطلاعات WhoIS خصوصی یا داشتن سرویس های“whois privacy protection “ درون سایت, ممکن است نشانه وجود “چیزی مخفی” باشد.این موضوع از نظر گوگل چندان خوشایند نیست.

۹. مجرمان WhoIs: اگر گوگل شخصی را به عنوان اسپمر شناسایی کند احتمالا همه سایت های تحت مالکیت او را به دقت مورد بررسی قرار خواهد داد.

۱۰. پسوند دامنه مربوط به کشور: داشتن یک دامنه به همراه کد مربوط به یک کشور(.cn, .pt, .ca) به رتبه سایت در آن کشور خاص کمک می‌کند…اما قابلیت سایت برای دریافت رتبه جهانی را محدود خواهد کرد.

در انتها یادآوری می‌شود موارد گفته شده مربوط به بخش اول لیست فاکتورهای رتبه بندی گوگل یعنی فاکتورهای مربوط به دامنه می‌یاشد. در مقالات بعدی با بخش های دیگری از این لیست آشنا خواهید شد.

دیگر مطالب مرتبط با سئو و بهینه سازی سایت
سئو تکنیکال (سئو فنی) چیست؟

سئو تکنیکال سایت ، مجموعه ای از اقدامات تکنیکال مورد استفاده توسط کارشناسان جستجوگرها برای بهینه سازی یک وب سایت مشاهده »

رتبه بندی الکسا Alexa Rank چیست؟

رتبه بندی الکسا محبوبیت یک سایت را زا نظر تعداد و روند مراجعه بازدید کننده نشان می دهد. از دیدگاه مشاهده »

چک لیست سئو

یکی از چیزهایی است که کمک خواهد کرد که شما با موفقیت آماده جستجوگرها چک لیست سئو سایت و اطمینان مشاهده »

کاهش رتبه الکسا

قبل از اینکه ما به شما بگویم در مورد روش های کاهش رتبه الکسا لازم است برای تعیین امتیاز از مشاهده »

دسته بندی ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.