فاکتورهای رتبه بندی گوگل بخش سوم

در بخش نخست، از فاکتورهای مربوط به دامنه حرف زدیم. در بخش دوم, لیستی فاکتورهایی که به پیج‌های وبسایت مربوط می‌شودرا آوردیم و اکنون در بخش سوم فهرستی از فاکتورهای مربوط به سایت را در اختیار شما قرار داده‌ایم.
فاکتورهای مربوط به سایت

۶۱. مطالب با ارزش و منحصر به فرد: گوگل در کمین سایت‌هاییست که حرف جدید و مفیدی برای گفتن ندارند. به خصوص سایت‌های affiliate.

۶۲. پیج « تماس با ما» درون سایت: گوگل سایت‌هایی با « اطلاعات تماس مناسب» را ترجیح میدهد. اگر اطلاعات تماس در سایت با اطلاعات whois منطبق شود امتیاز بیشتری کسب خواهید کرد.

۶۳. اعتبار دامنه/ اعتبار رنک: اعتبار سایت, با میزان دور بودن سایت شما از سایت‌های معتبر و پر طرفدار, سنجیده می‌شود. گفتنیست این مورد یکی از مهم‌ترین فاکتورهای رتبه بندیست.

۶۴. معماری سایت: یک معماری خوب به گوگل کمک می‌کند مطالب سایت شما را از نظر موضوعی سازمان دهی کند.

۶۵. آپدیت‌های سایت: اینکه چند وقت یکبار سایت آپدیت می‌شود و مخصوصا وقتی مطلب جدیدی به سایت اضافه شده باشد. این مورد یک فاکتور برای به روز بودن سایت می‌باشد.

۶۶. تعداد پیج‌های سایت: تعداد پیج‌های سایت نشانه ضعیفی از میزان اعتبار سایت می‌باشد. در کمترین حالت یک سایت بزرگ به گوگل کمک می‌کند آن‌ را از سایت‌های بی‌کیفیت و افیلیت تشخیص دهد.

۶۷. وجود Sitemap: Sitemap به موتورهای جستجو کمک می‌کند سایت را راحت‌تر ایندکس کند و در نتایج جستجو قابلیت دیده شدن آنرا بهبود بخشد.

۶۸. زمان فعال بودن سایت: مدت زمان غیرفعال بودن سایت به دلیل تعمیرات و مشکلات سرور به رتبه بندی سایت لطمه خواهد زد.

۶۹. مکان سرور:‌ مکان سرور ممکن است بر رتبه‌ای که سایت در مناطق مختلف جغرافیایی کسب می‌کند تاثیر بگذارد. این مورد, به خصوص در جستجوهایی که مکان جغرافیایی در آن‌ ذکر شده است, اهمیت دارد.

۷۰. تاییدیه SSL (سایت‌های تجاری): گوگل تاییدیه SSL را ایندکس می‌کند. آن‌ها ترجیح می‌دهند سایت‌های تجاری را به همراه تاییدیهSSL رتبه بندی کنند.

۷۱. پیج‌های مربوط به قوانین و مقررات و امنیت: این دو مدل از پیج‌ها کمک می‌کند گوگل بفهمد سایت عضوی قابل اعتماد در دنیای اینترنت می‌باشد.

۷۲. مطالب تکراری درون سایت: پیج‌های تکراری و اطلاعات کپی شده درون سایت, می‌تواند قابلیت دیده شدن سایت را کاهش دهد.

۷۳. هدایت کننده‌ها: این مورد یکی از استایل‌های مورد پسند کاربران در معماری سایت می‌باشد که به کاربران و موتورهای جستجوکمک می‌کند بدانند دقیقا در کدام قسمت از سایت قرار دارند.

کارشناسان معتقدند این نوع تنظیمات جزو فاکتورهای رتبه بندی می‌باشد.

۷۴. بهینه سازی برای موبایل: سایت‌های ریسپانسیو در جستجوها امتیاز بیشتری از دستگاه‌های موبایل کسب می‌کنند.

۷۵. یوتیوب: شکی وجود ندارد به ویدئوهای یوتیوب امتیاز خوبی در SERP ها داده می‍شود. شاید به این دلیل است که خود گوگل مالک آن است.در حقیقت ترافیک موجود روی YouTune.com پس از گوگل پاندا به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

۷۶. قابلیت استفاده سایت: سایتی که استفاده از آن یا حرکت در آن مشکل باشد به رتبه سایت لطمه خواهد زد. این مورد یکی از فاکتورهای الگوریتمی مستقل می‌باشد که از داده‌های جمع زیادی از کاربران جمع آوری شده‌است.

۷۷. استفاده از Google Analytics و Webmaster Tools: بعضی فکر میکنند نصب این دو برنامه بر روی سایت می‌تواند رتبه سایت را افزایش دهد. این برنامه‌ها با دادن داده‌های بیشتر به گوگل مستقیما بر رتبه سایت تاثیر می‌گذارد.

۷۸. نظرات کاربران/ اعتبار سایت: سایت‌های نظردهی مانندyelp.com و RipOffReport.com نقش مهمی در الگوریتم های گوگل دارند. حتی گوگل پس از اینکه سایتي سعی داشت برای گرفتن بک لینک از کاربران اطلاعات بدزدد, به صورت اجمالی در مورد رویکردهای خود نسبت به نظرات بازدید کنندگان طرحی بیان نموده‌است.

در انتها یادآوری می‌شود موارد گفته شده, مربوط به بخش سوم لیست فاکتورهای رتبه بندی گوگل یعنی «فاکتورهای مربوط به سایت» می‌باشد. در مقالات بعدی با بخش های دیگری از این لیست آشنا خواهید شد.

دیگر مطالب مرتبط با سئو و بهینه سازی سایت
چک لیست سئو

یکی از چیزهایی است که کمک خواهد کرد که شما با موفقیت آماده جستجوگرها چک لیست سئو سایت و اطمینان مشاهده »

سئو داخلی چیست؟ آموزش سئو داخلی

سئو داخلی ، همچنین به عنوان شناخته شده در صفحه جستجوگرها ، یک سری از فعالیت های است که افزایش مشاهده »

افزایش رتبه سایت

راهکار های افزایش رتبه سایت چیست؟ روش های زیادی برای بهبود رتبه بندی یک سایت در گوگل وجود دارد و مشاهده »

کاهش رتبه الکسا

قبل از اینکه ما به شما بگویم در مورد روش های کاهش رتبه الکسا لازم است برای تعیین امتیاز از مشاهده »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.