بهترين تكنيكهاي ساخت لينك‌هاي داخلي

دراين پست قصد داريم راجع به يك مسئله مهم صحبت كنيم و آن چگونگي انجام بهتر سئو با استفاده از لينك‌هاي داخلي ميباشد.

همانطور كه لينك‌هاي خارجي رتبه شما را در نتايج گوگل افزايش مي‌دهد، لينك‌هاي داخلي صفحه‌هاي وبسايت نيز تاثير زيادي روي سئو و رتبه كيـورد در نتايج جستجو مي‌گذارد. از طريق لينك‌هاي داخلي علاوه بر پـيـج رنك خوب، راي بالايي نيز براي لينك‌هايتان دريافت خواهيد كرد. پس هنگام انجام سئو اين بخش مهم را فراموش نكنيد.
در ادامه بهترين تكنيك‌هاي ساخت لينك‌هاي داخلي در صفحه هاي html وبسايت، را با شما در ميان ميگذاريم و توصيه ميكنيم براي كسب رتبه بهتر و در نتيجه آن جلب نظر كاربران براي بازديد از همه صفحات وبسايت، از آنها پيروي كنيد.

Close view of links in a chain

به صورت كلي دو مكان مهم براي قرار دادن لينكهاي داخلي وجود دارد:

لينك‌هاي داخلي در ساختار منوهاي وبسايت
بين صفحات وبسايت اولين مكان مناسب براي قرار دادن لينك‌هاي داخلي جاييست كه منوهاي وبسايت تعريف شده ‌اند. در اين ناحيه بايد لينك‌هاي داخلي به هر صفحه را يكي يكي قرار دهيد.كافيست هنگام ساخت سيستم هدايت كننده براي وبسايت از ديد يك كاربر به آن نگاه كنيد زيرا اين كاربران هستند كه قرار است با استفاده از اين لينك‌ها از صفحات وبسايت بازديد كنند.اگر مي‌خواهيد كاربران بدانند با اين لينك‌ها آنها را دقيقا به كجا هدايت ميكنيد ميتوانيد لينك‌هاي داخلي را با استفاده از كيـوردهاي مناسب بسازيد. توجه كنيد از كيـوردها بر طبق روش‌ها و نكات سئو استفاده كنيد تا بازديدكنندگان در مورد مقصد نهايي لينك‌هاي داخلي گيج نشوند.
لينك‌هاي داخلي در محتواي صفحات وبسايت
اين دومين و مهم ترين جا براي كسب مزاياي لينك‌هاي داخلي از ديد سئو ميباشد. قراردادن لينك‌هاي داخلي در بين مطالب و محتواي صفحات رونديست كه با استفاده از آن ميتوان به راحتي كيـورد هاي مورد نظر را در متن لينك‌ها گنجاند و در عين حال يك تجربه كاربري خوب نيز ارائه داد. بنابراين صفحات وبسايت خود را با اين روش و با به كار بردن كيوردهاي مناسب به هم پيوند دهيد. دقت كنيد براي اينكه وبسايت شما به مذاق كاربران و خزنده‌هاي موتور جستجوگر خوش آيد، نبايد از كيوردهاي ساختگي و مصنوعي استفاده كنيد.

نكات بالا بهترين را‌ه‌هاي استفاده صحيح از لينك‌هاي داخليست و باعث مي‌شود رتبه‌هاي خوبي در نتايج جستجو كسب كنيد.
اكنون اين پرسش به وجود مي‌آيد: آيا وجود چندين لينك داخلي با متن يكسان به رتبه وبسايت لطمه خواهد زد؟
جواب منفيست، ساخت لينك‌هاي داخلي با متن مشابه به رتبه وبسايت صدمه‌اي نخواهد زد. البته ساخت اسپم از هيچ وبسايتي پذيرفته شده نيست. بنابراين اگر وبسايتي با استفاده از متن‌ها و كيـوردهاي مناسب ساخت لينك‌هاي داخلي را انجام دهد، مطمئنا هيچ لطمه‌‌اي نخواهد ديد. اما لينك‌هاي داخلي مصنوعي و اسپم‌ها صدمه‌اي جدي‌اي به وبسايت خواهد زد.
در انتها بايد گفت، كافيست يك ساختار مناسب ايجاد كرده و از دستورات گوگل براي ساخت لينك‌هاي داخلي صفحات وبسايت پيروي كنيد. كاري نكنيد كه متن لينك‌ها مانند اسپمي از كـيـوردها به نظر برسد. مطمئن باشيد خيلي زود مزاياي بسياري از ساخت لينك‌هاي داخلي براي پيشرفت سئوي وبسايتتان كسب خواهيد كرد.

دیگر مطالب مرتبط با سئو و بهینه سازی سایت
سئو تکنیکال (سئو فنی) چیست؟

سئو تکنیکال سایت ، مجموعه ای از اقدامات تکنیکال مورد استفاده توسط کارشناسان جستجوگرها برای بهینه سازی یک وب سایت مشاهده »

افزایش رتبه سایت

راهکار های افزایش رتبه سایت چیست؟ روش های زیادی برای بهبود رتبه بندی یک سایت در گوگل وجود دارد و مشاهده »

کاهش رتبه الکسا

قبل از اینکه ما به شما بگویم در مورد روش های کاهش رتبه الکسا لازم است برای تعیین امتیاز از مشاهده »

بک لینک pbn

بک لینک pbn چیست؟ شاید برای بسیاری از شما سوال این است که بک لینک PBN چیست و چرا مهم مشاهده »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.