بررسی علت کاهش بک لینک ها در وب مستر تولز

خیلی تعجب آور است در تاریخ 5 فوریه 2013 شاهد چنین تغییر عجیب و غریبی در وب مستر تولزقسمت Links to Your Site باشیم که افت بزرگی در Links to Hom page محسوب میشود. سیستم وب مستر تولزبک لینکهای صفحه‌ اصلی را اصلا نشان نمی‌دهد یا آنها را با افت تقریبا 90% نشان میدهد.هنوز مشخص نیست این یک تغییر جدید در وب مستر تولزبوده یا خطایی در سیستم وب مستر تولزرخ داده است.
زمانی که می‌خواستیم مطمئن شویم مشکل اصلی چیست و مبنای آن در افت تعداد لینکها به صفحه اصلی چه بوده است و چرا این لینکها در وب مستر تولزحذف شده اند. متوجه شدیم قسمت Links to Your Site بک لینک ها به صفحه اصلی را دیگر نشان نمی‌دهد یا می‌توان گفت Back Link to Home Page به راحتی توسط وب مستر تولز حذف شده و بک لینک ها به همه صفحه‌های دیگر وبسایت نشان داده میشود.
علت کاهش بک لینک ها در وب مستر تولز

همچنین ما متوجه شده‌ایم دو فاکتور جالب دیگر در کاهش بک لینکها به صفحه اصلی وجود دارد:

1. برای وبسایتهای با عمر 6 ماه یا بیشتر وب مستر تولز هیچ بک‌لینکی به صفحه اصلی نشان نمی‌دهد و اگر عمر وبسایت کمتر از 6ماه باشد فقط تعدادی از بک لینکها به صفحه اصلی و تعداد دقیق آنها را برای صفحه‌های داخلی نشان می‌دهد.
2. برای وبسایتهای معمولی وب مستر تولز هیچ لینکی به صفحه اصلی نشان نمی‌دهد و اگر آن وبسایت یک بلاگ باشد تعدادی از بک لینکها به صفحه اصلی و همه آنها را برای صفحه‌های داخلی نشان می‌دهد.

توجه: دو مورد بالا فقط مشاهدات ما بوده است در حالی که ممکن است این موضوع تغییری در روش گوگل بوده یا مشکلی در وب مستر تولزباشد که بک لینکها به صفحه اصلی را نشان نمیدهد یا با افت و کاهش زیادی نشان میدهد.

دیگر مطالب مرتبط با سئو و بهینه سازی سایت
کاهش رتبه الکسا

قبل از اینکه ما به شما بگویم در مورد روش های کاهش رتبه الکسا لازم است برای تعیین امتیاز از مشاهده »

افزایش رتبه سایت

راهکار های افزایش رتبه سایت چیست؟ روش های زیادی برای بهبود رتبه بندی یک سایت در گوگل وجود دارد و مشاهده »

فاکتورهای رتبه بندی گوگل بخش چهارم: فاکتورهای مربوط به بک لینک

برای رتبه بندی سایت ها گوگل تقریبا از ۲۰۰ فاکتور در الگوریتم هایش استفاده می‌کند. در ادامه سعی کرده‌ایم لیست مشاهده »

دسته بندی ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.