روش‌های بازیابی وبسایت پس از آمدن آپدیت جدید گوگل پنگوئن

قبلاتر راجبع اینکه گوگل گوگل پنالتی چیست و چه تاثیراتی بر سئو دارد و همچنین در مورد تاثیرات اپدیت بعدی گوگل و راه های جلوگیری از مجازات حرف زدیم ، اما امروز با اپدیت اخیرا گوگل به منظور مقابله با وب سایت های اسپم در مورد ریکاوری پس از گوگل پنگوئن حرف خواهیم زد . این آپدیت چهارمین ورژن این الگوریتم می‌باشد. عواقب این آپدیت یه هیچ وجه کم نبوده و ۳/۲ ٪ از جستجوهای انگلیسی را تحت تاثیر قرار داده است. تا کنون هزاران وبسایت تحت تاثیر این آپدیت قرار گرفته و تقریبا همه وب مسترها به دنبال روش‌هایی برای بازیابی وبسایت خود میباشند. باید گفت ریکاوری وبسایت‌هایی که توسط آپدیت‌های پاندا و پنگوئن مورد هدف قرار گرفته اند چندان آسان نبوده و تعداد کمی از وب مسترها موفق به انجام این کار می‌شوند. با این وجود نباید امید خود را از دست دهید. راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آنها عملیات بازیابی وبسایت خود را آغاز کنید. در ادامه قصد داریم روش‌هایی را با شما در میان بگذاریم که برای شروع ریکاوری وبسایت خود پس از آخرین آپدیت گوگل پنگوئن لازم است بدانید.

منتظر نشسته و تماشا کنید

هرگاه گوگل الگوریتمی را آپدیت می‌کند, نتایج آن تقریبا تا یک هفته با نوسان‌های کیورد در هر جستجویی که در گوگل انجام میدهید, ادامه پیدا می‌کند. حال اگر وبسایت شما به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است و به دنبال راهی برای بازیابی آن هستید, بهتر است ابتدا چند روزی منتظر بمانید. در این صورت می‌توانید از نوسان‌های ایجاد شده در کیوردها اطلاع پیدا کنید. بنابراین فقط منتظر مانده,‌ و برنامه‌های خود را برای بازیابی وبسایت آماده کرده و به نوسان‌های کیوردها توجه کنید. بعضی اوقات وبسایت‌ها رتبه خود را در طول این مدت باز می‌یابند, پس فقط منتظر نشسته و تماشا کنید.

درخواست تجدید نظر نکنید

احتمالا بسیاری از کارشناسان پیشنهاد می‌کنند درخواستی جهت تجدید نظر به گوگل ارسال کنید, بر خلاف آنها ما پیشنهاد می‌کنیم این کار را نکنید, چرا؟ زیرا شما با یک آپدیت الگوریتم مواجه هستید نه مجازات گوگل. تیم گوگل به درخواست‌های تجدید نظر ارسالی توسط وبسایت‌هایی که تحت تاثیر الگوریتم‌های آنها قرار گرفته اند توجهی نمی‌کنند. اگر وبسایت شما مورد مجازات گوگل قرار گیرد آنگاه فرستادن درخواست تجدید نظر مفید خواهد بود اما در این شرایط اینکار فایده‌ای ندارد. تنها ریکاوری ممکن پیروی از دستورات خود گوگل است. به هر حال شما در آپدیت بعد ریکاور خواهید شد نه قبل از آن, اگر کسی نظری مخالف بر این دارد بعید است دانش و اطلاعات کافی در مورد فرآیندهای عادی گوگل داشته باشد.

لینک‌های داخلی و خارجی وبسایت را چک کنید

بعد از یک هفته, اگر هنوز وبسایتدر نتایج گوگل موجود نبود, زمان آن رسیده که عملیات ریکاوری را برای وبسایت خود آغاز کنید. این کار با چک کردن لینک‌های وارد شده به وبسایت و همچنین خارج شده از آن آغاز میشود. پنگوئن به طور اختصاصی برای وب اسپم طراحی شده است و لینک‌ها منطقه اختصاصی تمرکز این الگوریتم می‌باشد. اگر وبسایتتان شامل لینک‌های داخلی و خارجی نامناسبی باشد مورد هدف قرار خواهید گرفت. پس برای این مرحله این لینک‌ها را پیدا کرده و آنها را با استفاده از webmaster tool حذف کنید.
-لینک‌های ورودی بد را پیدا کرده و حذف کنید

برای پیدا کردن لینک‌های نامناسبی که به وبسایتتان اشاره میکنند , از google
web master tool استفاده کنید. به قسمت “ links to your site” رفته , در این
قسمت می‌توانید همه لینک‌هایی که به وبسایت شما ختم میشود را ببینید ، همه‌ی این لینک‌ها را بررسی کنید و آن‌هایی را که از
لینک فارم ها و سایت‌های بی کیفیت آمده اند و همینطور لینک‌های پولی را حذف کنید و با استفاده ابزار گوگل (Disavow Links ) لینک های بی کیفیت را بی اثر کنید جهت اموزش استفاده از این ابزار به پست (فیلم اموزشی استفاده از ابزار Disavow Links) مراجعه نمایید.
– لینک‌های خروجی بد را پیدا کرده و حذف کنید

برای بررسی لینک‌های بد و بی کیفیت خارج شده از وبسایت, کافیست به تک تک صفحات وبسایت رفته و همه لینک‌هایی را که از وبسایتتان خارج شده و به وبسایت‌های دیگر اشاره می‌کند را بیابید. اگر این لینک‌ها به سایت‌های بی کیفیت اشاره میکنند احتمال اینکه توسط آپدیت جدید گوگل پنگوئن مورد هدف قرار بگیرد خیلی زیاد است. پس بهتر است این نوع لینک‌ها را حذف کنید.

بک لینک‌های با کیفیت تولید کنید

این آخرین مرحله‌ایست که برای بازیابی وبسایت پس از این آپدیت اخیر,‌ باید انجام دهید. سعی کنید بک لینک‌های با کیفیت بسازید. بک لینک‌هایی که واقعی باشد نه تقلبی و ساختگی. از دایرکتوری‌ها و وبسایت‌های پولی برای ساخت لینک‌های با کیفیت و رتبه بالا استفاده نکنید. سعی کنید از وبسایت‌هایی که پیج رنک بالا دارند لینک‌ دریافت کنید, برای ساخت لینک‌های با کیفیت و واقعی در فروم‌های خوب مشارکت کنید, در وبلاگ‌های خوب نظر دهید و در نظرات خود به وبسایتتان لینک کنید. با این کارها میتوانید لینک هایی با کیفیت و واقعی و با موضوع مناسب تولید کنید.

اکنون کافیست منتظر آپدیت بعدی گوگل پنگوئن باشید. بازیابی وبسایت قبل از آپدیت بعدی بسیار بعید است و اگر این اتفاق رخ دهد به طور حتم شما خیلی خیلی خوش شانس بوده اید. در هر صورت اگر با روش‌های گفته شده برای بازیابی وبسایتتان پس از آخرین آپدیت گوگل پنگوئن, اقدام کرده باشید مطمئنا وبسایت شما در آپدیت بعدی این الگوریتم ریکاور خواهد شد.

دیگر مطالب مرتبط با سئو و بهینه سازی سایت
افزایش رتبه سایت

راهکار های افزایش رتبه سایت چیست؟ روش های زیادی برای بهبود رتبه بندی یک سایت در گوگل وجود دارد و مشاهده »

سئو داخلی چیست؟ آموزش سئو داخلی

سئو داخلی ، همچنین به عنوان شناخته شده در صفحه جستجوگرها ، یک سری از فعالیت های است که افزایش مشاهده »

سئو خارجی چیست؟ آموزش سئو خارجی

سئو خارجی و یا سئو آف پیج اشاره به اقداماتی که به طور مستقیم در سایت خود رخ نمی دهد. مشاهده »

سه استراتژی لینک بیلدینگ برای گوگل پنگوئن

آیا پنگوئن واقعا لینک بیلدینگ را ازبین برد؟ همه مطالبی که راجع به  لینک بیلدینگ(ساخت لینک – Link building) وجود دارد، در مشاهده »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.