آپـديت بعدي گوگل پنگوئن در سال 2013 و تاثيراتش بر سئو

فكر ميكنيد آپديت بعدي گوگل پنگوئن كي ارائه خواهد شد؟ تاثير آن بر روند سئو ويسايت يا وبلاگ شما چگونه خواهد بود؟طبق پيشبيني ها آپديت بعدي و البته بسيار بزرگ پنگوئن آخرين هفته آپريل يا اولين هفته مي 2013 ارائه ميشود. تاكيد بر “بزرگ “بودن، به اين دليل است كه طبق مصاحبه‌هاي اخير رئيس وب اسپم گوگل، مت كاتس، تاثير آپديت بعدي بسيار بيشتر از همه‌ي نسخه هاييست كه تا به حال ارائه شده است. بنابراين بايد سريعا شروع به كار كرده و وبسايت خود را طبق راهنمايي هاي گوگل ايمن سازيد. ابتدا لينكهاي داخلي و خارجي وبسايتتان را چك كرده و در صورت لزوم آنها را تصحيح كنيد. اگر توسط آپديت بعدي متخلف شناخته شويد همه‌ي كارهايي كه كرده ايد بي نتيجه خواهد ماند و زحماتتان به هدر خواهد رفت. همچنين خوب است بدانيد پروسه‌ي بازيابي بعد از مجازات گوگل به هيچ وجه كار ر آساني نيست.در ادامه به چند نكته مختصر و مفيد كه ممكن است قبل از اين آپديت براي محافظت از وسايتتان احتياج داشته باشيد، اشاره ميكنيم.

الگوریتم پنگوئن گوگل

در ساخت لينك ازكيـوردهاي مشابه استفاده نكنيد

زماني كه براي وبسايتتان لينك بيلدينگ انجام ميدهيد از كيـوردهاي مشابه در بـك لينك‌ها استفاده نكنيد. كيـوردها را مرتبا تغيير دهيد تا همه لينكهاي داخلي مانند لينكهاي واقعي به نظربرسد. استفاده از كيـوردهاي يكسان براي توليد صدها بك لينك، به راحتي توسط گوگل پنگوئن تحت عنوان لينك‌هاي غير واقعي، شناسايي ميشود. پس اگر تا به حال تعداد زيادي بك لينك با كيـوردهاي مشابه ساخته‌ايد، سعي كنيد هر چه زودتر آنها را با كيـوردهاي ديگري كه در رابطه با همان موضوع باشد تعويض كنيد.
بك لينك‌هاي وبسايت خود را از دايركتوري‌هاي لينك يا سايتهاي فروشنده لينك انتخاب نكنيد

در استراتژي هايي كه براي لينك بيلديگ استفاده ميكنيد، هميشه اين را به عنوان مهمترين نكته در نظر داشته باشيد كه براي انتخاب بك لينك‌ها از روشهاي خريد لينك يا لينك‌هاي غير واقعي استفاده نكنيد. زيرا الگوريتم گوگل پنگوئن وبسايت‌هاي فروشنده و توليد كننده لينك را به راحتي شناسايي ميكند و همه وبسايت‌هايي كه از آن لينك‌ها استفاده كرده اند را مجازات خواهد كرد. بنابراين در وهله اول از اين نوع لينك بيلدينگ‌هاي غير واقعي دوري كنيد و سپس چك كنيد اگر قبلا اينكار را كرده ايد هرچه سريعتر آن بك لينك‌ها را از وبسايت خود حذف كنيد.
لينكهاي خارجي وبسايت نبايد به سايت‌هاي بد، هك شده و مجازات شده، هدايت شوند

آپديت گوگل پنگوئن فقط به لينك‌هاي داخلي وبسايت محدود نميشود. ممكن است شما به دليل استفاده از لينكهاي خارجي بد مجازات شويد. اگر وبسايت شما داراي لينك‌هاي هدايت كننده به وبسايت‌هايي باشد كه توسط گوگل به عنوان سايت‌هاي بد يا سايت‌هاي هك شده و يا سايت‌هايي مجازات شده، علامت گذاري شده اند، احتمال مجازات شدنتان بسيار بالا خواهد رفت. پس بهتر است همين حالا قبل از اينكه آپديت بعدي پنگوئن شروع به كار كند لينك‌هاي خارجي وبسايت خود را دوباره چك كنيد و اگر لينك‌هايي به اين نمونه از سايت‌ها وجود دارد آنها را حذف كرده و با ينك‌هاي مناسب جايگزين كنيد.

در آخر بايد گفت اين نكات فاكتورهاي مهمي هستند كه براي حفاظت از وبسايتتان قبل از آپديت بعدي پنگوئن در سال 2013 به آن احتياج داريد. اگر شما هم فاكتورهاي مهم ديگري ميشناسيد كه فكر ميكنيد براي خوانندگان ما مفيد خواهد بود ميتوانيد قبل از آمدن اين آپديت آنها را با ما در ميان بگذاريد.

دیگر مطالب مرتبط با سئو و بهینه سازی سایت
افزایش رتبه سایت

راهکار های افزایش رتبه سایت چیست؟ روش های زیادی برای بهبود رتبه بندی یک سایت در گوگل وجود دارد و مشاهده »

بک لینک pbn

بک لینک pbn چیست؟ شاید برای بسیاری از شما سوال این است که بک لینک PBN چیست و چرا مهم مشاهده »

قبل از تبادل لینک این مطلب را بخوانید

سیستم تبادل لینک جدید مورد تایید گوگل سیستمی می باشد که در آن نمایش لینک به سایت های دیگربرای کاربران مشاهده »

سئو داخلی چیست؟ آموزش سئو داخلی

سئو داخلی ، همچنین به عنوان شناخته شده در صفحه جستجوگرها ، یک سری از فعالیت های است که افزایش مشاهده »

دسته بندی ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.