آغاز جديدي در سئو

دوران جديدي براي سئو اغاز شد ، آيا شما آماده ايد؟

زمان زيادي ميگيرد ياد بگيريم چطور كاري را انجام دهيم، اما شايد فراموش كردن چيزهايي كه ياد گرفته ايم بيشتر طول بكشد، مخصوصا اگر به زحمت ياد گرفته باشيم، به آن عادت كرده باشيم و از هر پـيشرفت كوچك در آن نتيجه ديده باشيم.

اين موضوع براي روش هاي مختلف سئو كه طي چند ماه گذشته تغييرات زيادي داشته است، كاملا صادق است. درست است كه سئو همواره در حال رشد است اما تغييرات كنوني بيشتر از چيزيست كه بايد در چند ماه اتفاق بيافتد، حداقل براي ياد گرفتن راه هاي ارائه شده جديد و نيز نكته مهمتر از ياد بردن روش هاي قبلي.

تغييرات در زمينه روشهاي لينك كردن:

در گذشته كل سئو در مورد استفاده به جا و به اندازه از بـك لينكها بود.
اما بايد گفت، ساخت بيش از حد بـك لينكها باعث كاهش رتبه سايت خواهد شد. امروزه گوگل خواستار لينك به سايتهاي واقعيست. بنابراين مسئله كيفيت بـك لينكهاست و نه كميت آنها. راجع به استفاده از بـك لينكها محتاط باشيد، درغير اينصورت نتيجه عكس خواهيد ديد.

تغيير در محتوا:

محتوا هميشه به عنوان مهمترين نكته در سئو معرفي شده است، اما، در واقع بايد گفت، قبل از اين آ پـديتها كسي زياد به محتوا اهمييت نميداد. محتواي بي معني، بي كيفيت، اقتباسي، تكراري و نيز تعداد زياد بـك لينكها خيلي راحت به كار برده ميشد.
حال گوگل هوشمند تر شده است. از تكنيكها و الگوريتم هاي زيادي استفاده ميكند. محتواهاي خوب، به روز و واقعي را تشخيص ميدهد و اهميت زيادي براي اين موضوع قائل ميشود. به عبارت ديگر، محتواي سايت شما بايد به روز، آموزنده، مناسب و موثق باشد. ميتوان گفت اين موضوع مهمترين تغيير طي چند ماه اخير بوده است. شايد هميشه از محتوا به عنوان مهمترين اصل نام ميبرديد اما حال زمان آن رسيده است كه آن را باور كنيد.

محتواي اجتماعي:

معمولا به عنوان اصل دوم شناخته ميشود، اما در واقع اهميت آن به اندازه‌اي هست كه بشود به چشم يك دسته جداگانه به آن نگاه كرد. بلاگـرها و سازندگان زيادي وجود دارند كه مطالب خيلي خوبي مينويسند اما توجه و فيدبك زيادي دريافت نميكنند،به اين خاطر كه مخاطبان نميدانند كجا و چگونه به مطالب آنها را پيدا كنند. شبكه هاي اجتماعي راحت ترين پاسخ براي اين مسئله ميباشد. هرچه مينويسيد، بايد توسط خودتان و يا بخش سئو سايتتان در شبكه هاي مختلف اجتماعي مانند گوگل پلاس، فيس‌بوك، توئيتر و غيره تبليغ شود. امروزه گوگل جايگاه مهمي براي ميزان “like “ها و ” +1 ” ها قائل است. بنابراين مطالب خود را به به جهانيان ارائه دهيد و رتبه بالاتري كسب كنيد.

متفاوت باشيد:

متفاوت بودن، يك استراتژي كلي براي موفقيت ميباشد و در روند سئو نيز به خوبي اعمال ميشود. از گزارشات بك لينكها روي سايتهاي ديگر استفاده نكنيد و از همان كار را براي سايت خود تقليد نكنيد. زيرا اگر شما به عنوان كمپـا‌ني دوم از آن استفاده كنيد چرا بايد در رتبه بالاتر از شركتي كه زودتر آنرا به كار برده، قرارگيريد؟ پس بهتر است به روشهاي ديگر انجام همان كار فكر كنيد.
برندگان واقعي كارهاي متفاوت انجام نميدهند، بلكه، كارها به طور متفاوت انجام ميدهند.

دیگر مطالب مرتبط با سئو و بهینه سازی سایت
رتبه بندی الکسا Alexa Rank چیست؟

رتبه بندی الکسا محبوبیت یک سایت را زا نظر تعداد و روند مراجعه بازدید کننده نشان می دهد. از دیدگاه مشاهده »

قبل از تبادل لینک این مطلب را بخوانید

سیستم تبادل لینک جدید مورد تایید گوگل سیستمی می باشد که در آن نمایش لینک به سایت های دیگربرای کاربران مشاهده »

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی ، راهکار جدیدی در بازاریابی آنلاین امروز ، شبکه های اجتماعی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مشاهده »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.